kategoria: Budownictwo
5 czerwiec 2024

W Lubawie koparka uszkodziła rurociąg z gazem

zdjęcie: W Lubawie koparka uszkodziła rurociąg z gazem / pixabay/2239006
W Lubawie koparka prowadząca prace ziemne uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia – poinformował w środę PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej mł. bryg. Grzegorz Różański. Według policji gaz jest już zakręcony i nie ma zagrożenia.
REKLAMA

Według rzecznika straży pożarnej początkowo zdecydowano, żeby z powodu uszkodzenia gazociągu rozpocząć ewakuację pobliskich mieszkańców na osiedlu domków jednorodzinnych.

"Obecni na miejscu gazownicy przysypali ziemią miejsce rozszczelnienia. Ze względu na zmniejszony wyciek gazu kierujący działaniem ratowniczym wstrzymał ewakuację mieszkańców osiedla. Wyznaczono strefę około 100 m" – wyjaśnił Różański.

Asp. szt. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji przekazała PAP, że po zdarzeniu strażacy ewakuowali mieszkańców trzech domów.

"Gaz jest już zakręcony, więc nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo" – zaznaczyła. (PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Elbląg
16.6°C
wschód słońca: 04:08
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2024-06-22 09:00
miejsce
Bulwar Zygmunta Augusta, Elbląg,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-26 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-12 18:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Biblioteka Elbląska im. C....
wstęp biletowany