5 sierpień 2022

Rowerowa wycieczka na stary żydowski cmentarz

W ramach programu „Wakacje z MOSiR-em” najbliższy wyjazd będzie obejmował nieco dłuższą trasę. Wszystko za sprawą planów obejrzenia rzadko spotykanego w regionie kirkutu.
REKLAMA
To nieco tajemnicze miejsce jest ukryte na terenie miasta i wycieczka będzie okazją, aby poznać do niego drogę. Start w najbliższą niedzielę o godz. 10.
Wycieczka rozpocznie się w Elblągu, następnie rowerzyści udadzą się przez Przezmark, Komorowo Żuławskie i Węzinę do Pasłęka. To właśnie tu, na wjeździe zajrzą na tamtejszy cmentarz żydowski. Jest to miejsce bardzo zadbane przez pasłęcką młodzież. Na jego terenie znajdują się nagrobki, z których najstarszy ma ponad półtora wieku. Po odwiedzinach kirkutu skierują się na pasłęckie Stare Miasto, gdzie odwiedzą – każdy na swój koszt – jedną  z tamtejszych lodziarni.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Mariankę, Borzynowo i Pomorską Wieś, czyli będzie trochę pod górę. Jazda zakończy się przy rondzie na ulicy Rawskiej/Łęczyckiej.

Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, oraz krótki odcinek gruntowy. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Pasłęku.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16, jest bezpłatny.
Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecane jest posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym należy pamiętać o ubraniu stosownym do pory roku i warunków.

Organizatorzy rekomendują jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Start w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem (dawne rondo Kaliningrad).
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Elbląg
22.2°C
wschód słońca: 05:14
zachód słońca: 20:20
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2022-08-29 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-01 20:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-09 19:00
miejsce
Teatr im. Aleksandra Sewruka,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-13 20:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany