19 listopad 2020

Elbląg: Liście na jezdni i używanie odblasków

fot. KMP w Elblągu
Zmieniła się aura. Jest ciemniej a na drodze szczególnie rano może być ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.
REKLAMA

Warto liczyć się z tym, że jadąc samochodem, szczególnie poza miastem możemy napotkać miejsca mokrej i śliskiej nawierzchni. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu, które w dużej mierze zależy od naszego zachowania. Szybciej zapada zmrok a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą mokrych liści, które spadają z drzew. Szczególnie niebezpieczne może być hamowanie w momencie, gdy liście zalegają na jednej części pasa. Może to doprowadzić do obrócenia auta. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają także o używaniu elementów odblaskowych.

Piesi i rowerzyści stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że może dochodzić do wypadków. Apelujemy do pieszych i rowerzystów, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo i używali elementów odblaskowych.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu