6 wrzesień 2021

Elbląg: Plakat, który zadziała na wyobraźnię

fot. KMP w Elblągu
795 zatrzymanych praw jazdy, 380 kierujących w stanie nietrzeźwości, 1988 zdarzeń drogowych to tylko niektóre informacje jakie zostały zawarte na plakacie wydanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
REKLAMA

Przy współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Elbląga oraz Zarządem Komunikacji Miejskiej w Elblągu opracowano plakat zawierający najważniejsze informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w naszym mieście. Plakaty zostaną rozwieszone w każdym elbląskim autobusie i tramwaju oraz w niektórych urzędach i szkołach.

- Przedstawiając te dane chcemy wzbudzić w mieszkańcach naszego miasta refleksję i zachęcić do rozmowy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Są to dane za cały ubiegły rok. Przedstawiamy je po letnich wakacjach kiedy na drogach naszego miasta obserwujemy wzmożony ruch, gdy w autobusach i tramwajach jest więcej pasażerów.

Obecnie elbląska policja prowadzi działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ten plakat niewątpliwie wpisuje się w tę akcję.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu