kategoria: Na Sygnale
28 maj 2024

Koniec utrudnień po pożarze autokaru na S5 w Wirwajdach

zdjęcie: Koniec utrudnień po pożarze autokaru na S5 w Wirwajdach / pixabay/2678668
Zakończyły się utrudnienia na drodze S5 w Wirwajdach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie we wtorek doszło do pożaru autokaru – podała GDDKiA. Autokarem jechało na wycieczkę ponad 30 dzieci z Iławy. Nikomu nic się nie stało.
REKLAMA

Według policji zapalił się silnik w autokarze, którym z Iławy do Olsztyna podróżowało 32 przedszkolaków, czworo opiekunów i kierowca.

"Dzieci bezpiecznie ewakuowano, nic się nikomu nie stało" – przekazał PAP podkom. Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Początkowo policja podawała, że pożar objął jedynie komorę silnika. Pasażerowie i kierowca zdążyli opuścić pojazd zanim pożar się rozwinął.

"Po przyjeździe strażaków pożar objął też część pasażerską. Panowało silne zadymienie, więc ruch na drodze S5 był wstrzymany w obu kierunkach. Strażacy prowadzili działania gaśnicze również wewnątrz autokaru, w aparatach ochraniających układ oddechowy" – powiedział PAP st. kpt. Łukasz Zaniewski z ostródzkiej straży pożarnej.

Pożar zniszczył tylną część autokaru. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy z PSP z Ostródy i z OSP w Samborowie i Turznicy.

Olsztyńska GDDKiA poinformowała w komunikacie, że utrudnienia na S5 zakończyły się po ponad czterech godzinach. Jeden pas ruchu był zablokowany dłużej niż początkowo zakładano, bo w asfalt wtopiły się metalowe i plastikowe elementy, które trzeba było usunąć. (PAP)

Autor: Marcin Boguszewki

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Elbląg
16.6°C
wschód słońca: 04:08
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2024-06-22 09:00
miejsce
Bulwar Zygmunta Augusta, Elbląg,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-26 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-12 18:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Biblioteka Elbląska im. C....
wstęp biletowany