kategoria: Na Sygnale
28 maj 2024

Utrudnienia na drodze S5 po pożarze silnika autokaru ze szkolną wycieczką

zdjęcie: Utrudnienia na drodze S5 po pożarze silnika autokaru ze szkolną wycieczką / pixabay/72213
Na drodze S5 w Wirwajdach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru silnika w autokarze, którym dzieci jechały na szkolną wycieczkę - podała we wtorek policja. Nikomu nic się nie stało, trasa jest zablokowana.
REKLAMA

Podkom. Michał Przybyłek z ostródzkiej policji powiedział PAP, że podczas wycieczki szkolnej doszło do pożaru silnika w autokarze, którym podróżowało 32 dzieci i czworo opiekunów. "Dzieci bezpiecznie ewakuowano, nic się nikomu nie stało" - przekazał.

Jak zaznaczył, pożar objął tylko komorę silnika.

"Dzieci jechały z Iławy na wycieczkę od planetarium w Olsztynie" - dodał Przybyłek.

Olsztyńska GDDKiA podała, że droga S5 w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Elbląg
16.6°C
wschód słońca: 04:08
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2024-06-22 09:00
miejsce
Bulwar Zygmunta Augusta, Elbląg,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-26 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-12 18:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Biblioteka Elbląska im. C....
wstęp biletowany