24 lipiec 2020

Warsztaty projektu aktywizującego

fot. KMP w Elblągu
Wczoraj (23.07) odbyły się warsztaty dla grupy kobiet biorących udział w projekcie aktywizacyjnym realizowanym przez Fundację Elbląg. Warsztaty poprowadziła funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Elblągu sierż. szt. Monikę Wróblewska.
REKLAMA

Warsztaty dotyczyły takich zagadnień jak: metodyka postępowania w ramach procedury Niebieskiej Karty (NK), praktyczny wymiar współpracy organizacji i instytucji w obszarze przemocy, możliwe sposoby interwencji w sytuacji przemocy wobec kobiet i dzieci.

Spotkanie miało przede wszystkim na celu wdrażanie prawidłowych reakcji na przemoc w stosunku do kobiet i dzieci ale także promowanie odpowiednich wzorców zachowania się osób pokrzywdzonych. Mówiono również o pouczeniu o możliwościach otrzymania pomocy i ochrony rodziny przed przemocą. Omówiono również rolę dzielnicowego utrzymującego bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi. Często jest on tzw pierwszym kontaktem ze strony instytucji rozpoznającym ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa i uzyskania pomocy.

kn

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu