kategoria: Rozrywka
4 czerwiec 2024

Nie ryzykuj życia! Przypominamy o zakazach kąpieli!

zdjęcie: Nie ryzykuj życia! Przypominamy o zakazach kąpieli! / pixabay/508291
Rozpoczyna się sezon na kąpiele i odpoczynek nad wodą. Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przypomina, że obowiązuje całkowity zakazach kąpieli w elbląskich rzekach. Informują o tym również specjalne znaki.
REKLAMA
Corocznie powracającym problemem, są cieszące się dużą popularnością dzikie kąpieliska nad rzeką Elbląg. Jest ich kilka, a każde z nich jest bardzo niebezpieczne! Do takich miejsc w szczególności zaliczyć trzeba rejon mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także „ciepłą wodę” przy ul. Mazurskiej. W miejscach tych w przeszłości nie raz dochodziło do  wypadków i utonięć. W okresie wakacyjnym dzikie kąpieliska będą pod specjalnym nadzorem patroli wodnych różnych służb mundurowych, w tym - policji i straży granicznej, które surowo będą egzekwować przepisy. W miejscach tych ustawione zostały znaki zakazu kąpieli. Za złamanie go grozi mandat karny - do 250 zł lub kara nagany. Kwestię tę reguluje art. 55 kodeksu wykroczeń.

Bardzo niebezpiecznym miejscem do schłodzenia się jest również koryto rzeki Kumiela, na wysokości wodospadu w Parku Dolinka. Jest tam wyjątkowo ślisko, a nurt wody spadającej z wodospadu jest niezwykle silny. Miejsce to, choć posiada wydzieloną plażę, nie jest przeznaczone do kąpieli.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby sprawdzali, gdzie ich dzieci spędzają czas wolny, ale przede wszystkim sami nie zabierajmy naszych pociech na dzikie kąpieliska. W takich miejscach o tragedię nietrudno.

Pamiętajmy! Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55 239-30-40), które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy podczas sezonu letniego.

Lekkomyślność i brawura nad wodą często ma cenę życia lub zdrowia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Elbląg
19.7°C
wschód słońca: 04:08
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2024-06-22 09:00
miejsce
Bulwar Zygmunta Augusta, Elbląg,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-26 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-12 18:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Biblioteka Elbląska im. C....
wstęp biletowany