14 wrzesień 2021

Przed Polakami daleka droga do Kataru

Remis z Anglikami dał kibicom reprezentacji Polski nadzieję na końcowy sukces, czyli awans do mistrzostw świata w Katarze. Niestety nawet komplet zwycięstw w pozostałych meczach nie gwarantuje udziału w mundialu.
REKLAMA
Punkt wywalczony z Synami Albionu paradoksalnie może być więcej wart niż dwa poprzednie zwycięstwa z Albanią i San Marino, ponieważ daje nadzieję, że nie jesteśmy tylko średniej klasy zespołem, który dobrze radzi sobie ze słabszym przeciwnikiem. Polacy pokazali charakter, wolę walki oraz udowodnili, że potrafią grać jak równy z równym z wicemistrzami Europy. Parząc jednak przez pryzmat samej tabeli oraz naszego miejsca w grupie, możemy niemal na pewno pożegnać się z bezpośrednim awansem. Anglicy najtrudniejsze starcia mają za sobą, czyli dwumecz z naszymi zawodnikami. Do tej pory stracili tylko dwa punkty oraz dwie bramki, również za sprawą Polaków, i pewnie zmierzają na mistrzostwa świata do Kataru.

Nam pozostaje bić się w barażach, które wbrew pozorom mogą okazać się niezwykle wymagające. Drugie miejsca w swoich grupach zajmują obecnie takie reprezentacje jak Szwecja, Serbia czy Rosja. Do końca eliminacji może się jeszcze wiele zmienić, ale niekoniecznie na lepsze, bo zamiast Szwedów możemy trafić na Hiszpanię. W barażach wystąpi łącznie 10 drużyn, które zajęły drugie miejsca w grupach oraz dwie reprezentacje z Ligi Narodów. Do mistrzostw zakwalifikują się trzy ekipy, które wygrają swoje mini turnieje. Warto wspomnieć również o tym, że rozstawione drużyny, czyli te z największą liczbą punktów, dostaną przywilej rozegrania meczów u siebie.

Przed Polakami jeszcze jednak mnóstwo pracy, aby wystąpić chociażby we wspomnianych barażach. Obecnie zajmujemy trzecie miejsce za Anglią oraz Albanią. Przed nami jeszcze cztery mecze, które należy po prostu wygrać. Bez zbędnej kalkulacji oraz oglądania się za siebie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu