kategoria: Turystyka
5 czerwiec 2024

Nowa komisja ds. turystyki i promocji zadba o wizerunek miasta

zdjęcie: Nowa komisja ds. turystyki i promocji zadba o wizerunek miasta / fot. PAP
fot. PAP
W Zakopanem w środę pierwszy raz zebrała się miejska komisja ds. turystyki i promocji. Zamierza uporządkować relacje samorządu z branżą turystyczną i z instytucjami zajmującymi się promocją miasta – powiedział PAP jej przewodniczący Tymoteusz Mróz.
REKLAMA

Przewodniczący zadeklarował, że komisja chce zacząć od „naprawy różnych mankamentów”, jak choćby historia z natrętnym białym misiem z Krupówek, bo do tej pory miasto nie potrafiło sobie z tym poradzić.

„Chcemy za tę sytuację przeprosić turystów, którzy poczuli się dotknięci całą sytuację, bo wiem, że miliony ludzi w Polsce i na świecie kochają Tatry i Zakopane. Będziemy pilnowali, aby takie negatywne historie w Zakopanem się nie wydarzały” – powiedział Mróz.

Podczas wtorkowego posiedzenia wyznaczono priorytety i kierunki działań komisji. Na początku lipca jej członkowie zamierzają spotkać się w sprawie opłaty miejscowej, jej poboru i sposobu dystrybucji, a w październiku chcą zorganizować spotkanie dla instytucji, które są zaangażowane w tematykę turystyczną i promocyjną. Mają oni o tym rozmawiać m.in. z władzami Tatrzańskiego Parku Narodowego i instytucji kultury, a także z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

„Chcemy skonsolidować działania. Na listopad planujemy spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej. Przedstawimy nasze plany i wysłuchamy opinii mieszkańców. Zależy mi na tym, żeby komisja komunikowała się z ludźmi” – powiedział Mróz.

Komisja chce zaangażować liderów opinii publicznej, w tym influencerów, aby przekazywać „pozytywne aspekty Zakopanego”. Jej członkowie mają już pomysły na zbliżające się lato.

„Będziemy też dementowali fałszywe informacje na przykład o tym, że w Zakopanem jest drogo albo że górale są chciwi” – powiedział Mróz.

Jedną z pierwszych uchwał Rady Miasta Zakopanego było utworzeniu nowej komisji ds. turystyki i promocji. Według zapisów uchwały do jej zadań będzie należało podejmowanie zagadnień branży turystycznej, a w szczególności inicjowanie i opiniowanie planów i strategii turystycznych, opracowanie programu tzw. karty turysty i karty mieszkańca oraz kształtowanie współpracy miasta z branżą turystyczną. (PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Elbląg
16.6°C
wschód słońca: 04:08
zachód słońca: 21:19
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2024-06-22 09:00
miejsce
Bulwar Zygmunta Augusta, Elbląg,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-26 19:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-12 18:00
miejsce
Klub MJAZZGA, Elbląg, ul. Kowalska...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Biblioteka Elbląska im. C....
wstęp biletowany