1 sierpień 2020

Kosiniak-Kamysz: senator Libicki przebywa w szpitalu, czuje się dobrze

fot. PAP
Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze – poinformował w sobotę wieczorem PAP prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Senator, który jest zakażony koronawirusem, napisał na Twitterze, że ma gorączkę i kaszel.
REKLAMA

Lider Stronnictwa powiedział PAP, że rozmawiał w sobotę wieczorem ze swym klubowym kolegą. "Przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze" – przekazał Kosiniak-Kamysz.

Senator, odpowiadając na pytania innych użytkowników Twittera o stan swego zdrowia, napisał, że ma kaszel i gorączkę.

Szef Stronnictwa przyznał jednocześnie, że Libicki brał w ostatni wtorek udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w Warszawie, on jednak nie miał bezpośredniego kontaktu z senatorem.

"Nie miałem bliskiego kontaktu z Filipem Libickim, nie witałem się z nim" – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że na razie nie wiadomo, ilu parlamentarzystów Stronnictwa mogło mieć w ostatnim czasie kontakt z senatorem. "Wszystkie procedury parlamentarne zostały w tym zakresie wdrożone" – zapewnił szef ludowców.

Również wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (KP-PSL) powiedział w sobotę PAP, że nie miał w ostatnim czasie kontaktu z senatorem Libickim.

Pod postem Jana Filipa Libickiego, w którym poinformował o swej chorobie, pojawiło się wiele życzeń powrotu do zdrowia, m.in. ze strony dziennikarzy i polityków. Zamieścili je m.in. senatorowie KO: Krzysztof Brejza i Marcin Bosacki oraz posłowie PiS: Jan Kanthak, Joanna Lichocka i Janusz Kowalski. (PAP)

Autor: Marta Rawicz

mkr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Elblągu

kiedy
2021-06-05 18:00
miejsce
Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląg,...
wstęp biletowany